Zespół Prawników

Mariola Hawel - Tocker

Mariola Hawel - Tocker

Adwokat

Urodzona w Polsce, od 1989r stale mieszkająca w Izraelu.

W roku 1989 ukończyła Wydział Prawa i Administarcji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z tytułem Magistra Prawa z Wyróżnieniem. Posiada równieź tytuł Master Business Administration (M.B.A) z Uniwersytetu Heriot-Watt z Edynburga w specjalizacji finansów.

Od roku 1991 jest członkiem Izraelskiej Izby Adwokackiej Okręgu Tel – Aviv i nieprzerwanie wykonuje zawód adwokata. W roku 2005 uzyskała uprawnienia Notariusza Publicznego w Izraelu.

Dziedziny specjalności:
 • Prawo cywilne i handlowe
 • Międzynarodowy obrót gospodarczy i umowy handlowe
 • Prawo spółek
 • Prawo spadkowe i międzynarodowe prawo prywatne
 • Litygacja w sprawach cywilnych i gospodarczych

Adwokat Mariola Hawel – Tocker jest wykwalifikowanym prawnikiem zarówno w dziedzinie prawa izraelskiego jak i polskiego i ma za sobą wieloletnie doświadczenie w licznych sprawach związanych z obydwoma systemami prawnymi.

Prowadzi obsługę prawną licznych inwestorów, spółek w ramach prowadzonych przez nie inwestycji i projektów, obsługuje także liczne transakcje handlowe między spółkami polskimi i izraelskimi. Posiada również szerokie doświadczenie w dziedzinie międzynarodowego prawa spadkowego.

Języki: polski, hebrajski, angieski, rosyjski

Eitan Tocker

Eitan Tocker

Adwokat

Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Tel Awiwe (B.A) w 1990, a w 2001r tytuł M.A Uniwersytetu Bar Ilan. Od roku 1991 jest członkiem Izraelskiej Izby Adwokackiej Okręgu Tel – Aviv i nieprzerwanie wykonuje zawód adwokata.

Dziedziny specjalności:
 • Litygacja w sprawach cywilnych i gospodarczych
 • Prawo rzeczowe i budowlane

Eitan Tocker specjalizuje się w litygacji sądowej w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w procesach cywilnych przed sądami wszystkich instancji oraz w postępowaniu arbitrażowym.

Języki: hebrajski, angielski

Joanna Wojnar - Płeszka

Joanna Wojnar - Płeszka

Adwokat

Kieruje odziałem w Krakowie.

W roku 1997 otrzymała tytuł Magistra Prawa na Wydziale Prawa i Administarcji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od roku 2003 jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Rozpoczęła pracę w zespole Hawel – Tocker & Co. Law Office w roku 2006.

Dziedziny specjalności:
 • Prawo cywilne
 • Prawo spadkowe
 • Nieruchomości
 • Prawo spółek

Języki: polski, angielski

Ewa Wojcieszak

Ewa Wojcieszak

Radca prawny

Obsługuje oddział w Warszawie.

Posiada tytuł Magistra Prawa Uniwersytetu we Wrocławiu. Od 2008r roku jest radcą prawnym. W zespole Hawel Tocker Law Office jest od roku 2010 i odpowiada za pracę oddziału w Warszawie.

Dziedziny specjalności:
 • Prawo gospodarcze i prawo spółek
 • Prawo cywilne

Języki: polski, angielski

Adres Kancelarii

Hawel-Tocker & Co. posiada bogate doświadczenie w realizacji międzynarodowych transakcji handlowych. Główne biuro Hawel-Tocker & Co. znajduje się w Tel Awiwie, pozostałe dwa oddziały znajdują się w Krakowie i Warszawie.

TEL AVIV

51-201 BNEI-BRAK
B.S.R. Tower 2 (15th floor)
1 Ben-Gurion Rd.
ISRAEL
Tel: +972-3-5781091
Fax: +972-3-6199386
tocker@polishlaw.co.il

KRAKÓW

31-038 KRAKÓW
Starowiślna St. No 19 Apt 9
POLAND
Tel/Fax: +48-12-4213103
haweltocker@poczta.internetdsl.pl

WARSZAWA

00-697 WARSZAWA
LIM CENTER (13th floor no 1308)
Aleje Jerozolimskie 65/79

Nowości

Dlaczego warto inwestować w Izraelu i nawiązywać kontakty handlowe z izraelskimi partnerami.

2016-05-05

Izrael mimo, że jest niewielkim krajem jest chłonnym rynkiem zbytu, gospodarka Izraela, mimo nie łatwej sytuacji geopolicznej, jest na poziomie światowej elity. Jak podaje Bankiem Izraela w styczniu i w lutym 2015 zostało zainwestowanych w Izraelu 1.6 miliardów dolarów przez obcych inwestorów w hi-tecku, w branżach tradycyjnych i w nieruchomościach; 8.3 miliardów dolarów zainwestowano w roku 2014, oraz 30 miliardów dolarów w latach 2012 – 2014.

Czytaj więcej